Ponuka bio vín

Sauvignon bio 2016

Sauvignon bio 2016

Certifikát

výber z hrozna

suché

Ročník: 2016
Balenie: 750ml
Kúpiť

Počet fliaš: 8744

Už tradične prinášame milovníkom vína kvalitu z tejto čarovnej prastarej francúzskej odrody. Pre pekné Sauvignony netreba chodiť do vinárskych diaľav (Nový Zéland), máme ich doma. Na našich terasách zaliatych slnkom sme pod registračným číslom A304025/0029 vypestovali hrozno s cukornatosťou 23,1 NM, preto nafľašované víno nosí prívlastok „výber z hrozna“. Ponúkame mimoriadne intenzívnu arómu, plnú chuť s jemnými kyselinkami. Vo fľaši je to „chameleón“ v tom najlepšom slova zmysle, ktorý dokáže zasiahnuť zmysly a poryvy emócií tak, ako hádam žiadna biela odroda vína, najmä keď sa vydarí. Prejavuje sa vanilkovo-muškátovými, zelenými až žihľavovými vôňami a chuťami po domácom žltom ovocí.

Treba ho ochutnať pred jedlom, môže byť ako aperitív. Pri hlavnom jedle tiež nesklame, alebo ho vychutnajte ako poobedňajšie víno, stačí pár kúskov Camembertu.

 

Tramín červený bio

Tramín červený bio 2017

!-
Certifikát
-->

výber z hrozna

suché

Ročník: 2017
Balenie: 750ml
Kúpiť

Počet fliaš: 6923

Po prvýkrát sme biele víno nafľašovali po roku zrenia, ale nie je to náhoda. Koncentrácia aromatických látok je taká intenzívna, že sme túto vysokú kvalitu chceli ponúknuť milovníkom tejto odrody čo najskôr. Hrozno pochádza tradične z našich honov Viničky I. v obci Veľký Krtíš a Pustatina v obci Dolné Plachtince v Modrokamenskom rajóne, v Stredoslovenskej oblasti. Víno je zmesou dvoch klonov tejto prastarej odrody a to Gewurztraminer a Roter. Zbierali sme ho v slnečných septembrových dňoch s cukornatosťou 23°NM. Naše víno má na etikete skratku D.S.C. (Districtus Slovakia Controllatus) čo znamená „Víno s chráneným označením pôvodu najvyššej kvality zo slovenských apelácií“. Čo to má napovedať spotrebiteľovi? Je to vystopovateľnosť pôvodu hrozna a vína, teda spotrebiteľ si môže byť istý, že má tú najvyššiu kvalitu vypestovanú a spracovanú na konkrétnom hone na Slovensku, tak ako to dokladáme ku každému nášmu vínu. V pohári ponúkame zlatistú farbu vína, vôňu príjemne korenistú, ktorá sa mieša s kvetinovými tónmi ruží a fialiek. Svieže kyselinky vyrovnávajú plnosť chuti.

 

Dominus bio 2015

Dominus bio 2015

!-
Certifikát
-->

výber z hrozna

suché

Ročník: 2015
Balenie: 750ml
Kúpiť

Počet fliaš: 6097

S cielene vyrobeným cuvée z odrôd Hron, Cabernet Sauvignon a Merlot pokračujeme v ďalšom výnimočnom ročníku a tým je ročník 2015. Odrody sú vysadené na najteplejšom a najkvalitnejšom hone Viničky I. nad mestom Veľký Krtíš a na hone Pustatina v Dolných Plachtinciach. Takto sme zahájili éru "slovenských" cuvé inšpirovaní francúzskymi velikánmi vyrábajúcimi vína s odkazom, že jedna odroda nemôže dosahovať stálu kvalitu v každom ročníku. Charakter tohto vína vyniká tmavou rubínovou farbou, vo vôni čierne čerešne, čierne ríbezle a v chuti mohutné, s dlho trvajúcim dojmom, zrejme po novošľachtencovi Hron, ktorý má rodičov z najjužnejšej oblasti Francúzska (Castets x Abouriou noir). Po Merlote zamatovosť a hebkosť po Cabernet Sauvignone s dlhým trojročným zrením.

 

Pinot Gris 2016

Pinot Gris 2016

Certifikát

výber z hrozna

suché

Ročník: 2016
Balenie: 750ml
Kúpiť

Počet fliaš: 3241

Odrodu Rulandské šedé, alebo aj Pinot Gris pestujeme v našich vinohradoch na honoch Viničky lokalita I. a II. ležiacich vo vinohradníckej obci Veľký Krtíš, v Modrokamenskom rajóne Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti.
Jeho dávny pôvod pochádza pravdepodobne z Francúzska. Na pôdu je náročné, preto v našich polohách s optimálnou výživou dosahujeme odrodovú zrelosť vo výbornej kvalite. Prinášame na trh vína s chráneným označením pôvodu, akostné s prívlastkom v objeme 10 000 fliaš. Šetrným priamym lisovaním a jemným odkalením (sur lie) vyrábame príjemne harmonické víno so sekundárnou aromatikou.
Rôznofarebné bobule na strapci od jemne ružovo-hnedej až po modro-šedú, tam niekde sa zrodil jeho prívlastok „šedý“. Toto víno naliate v pohári hrá zlatožltou farbou, delikátnou vôňou, jemne kvetinkovou, až citrusovou v chuti. Pri dĺžke zrenia – dva roky - sa krásne zaguľatilo a má telo s vysokým extraktom.
Pinot Gris sa stále teší veľkej popularite a naši zákazníci ho milujú.

 

kruh41 chardonnay

Chardonnay bio 2015

Certifikát

neskorý zber

suché

Ročník: 2015
Balenie: 750ml
Kúpiť

Počet fliaš: 6335

Víno vyrobené z hrozna dopestované v kvalite bio v Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti, v Modrokamenskom vinohradníckom rajóne, v obci Modrý Kameň, na hone Katovka 1,2 v nadmorskej výšky 350 m. Je to prvý registrovaný biovinohrad na Slovensku. Registračné čísla vinonohradov: A304013/0001, A304013/0002. Výhodou mu je táto poloha aj podložie. Horúci ročník na južných svahoch Katovky vyfarbil strapce a bobule do zlata aj v tejto nadmorskej výške. Cukornatosť hrozna pri zbere bola 22°NM. Pri úrode 4 t na hektár a pri starostlivom výber strapcov je zaradené v kategórii neskorý zber, suché.
Parametre vína: alkohol: 12,5%, zvyškový cukor: 1,3 g/l, celkové kyseliny: 5,19 g/l, celková síra: 108 mg/l, histamín: < 0,5 mg/l
Víno je plné, odrodové, obohatené o manoproteíny z prirodzeného sur-lie. V chuti mäkšie, mondénne, ovocné ako marhule, broskyne a z exotických chutí banán, ananás a žltý melón. Pôsobí láskavo, medovo, až hodvábne na záver bohatého sekundárneho buketu.

 

kruh39 rulandske modre

Rulandské modré bio 2015

Certifikát

výber z hrozna

suché

Ročník: 2015
Balenie: 750ml
Kúpiť

Počet fliaš: 4075

Hrozno urodené v našom vinohrade vo Veľkom Krtíši, hon Viničky lokalita I. je zaradené do kategórie výber z hrozna pri cukornatosti muštu 23,1°NM. Toto víno je v kategórii D.S.C - teda víno s chráneným označením pôvodu najvyššej kvality zo slovenských apelácií. Ponúkame veľký Pinot z výnimočného ročníka. Vyniká nielen analytickými parametrami, ale aj hlbokými dojmami pri ochutnávaní. Malinovo-tehlové farebné záblesky, vyšší extrakt a alkohol, ale nižšie kyseliny z prezretia posúvajú toto víno z našich zemepisných šírok do diaľav optimálnych pre červené víno. Vyniká hodvábnosťou a vláčnosťou tela s bohatou impresiou vnemov z kytice lesných prezretých bobúľ... Bohatý buket je zvýraznený pikantnosťou, dlhým vnemom, plnosťou a ohnivosťou. Parametre vína: Alkohol: 14%, zvyškový cukor: 2,1 g/l, celkové kyseliny: 4,44 g/l, celková síra: 68 mg/l, histamín: 1,6 mg/l.

 

kruh40 cabernet sauvignon

Cabernet Sauvignon bio 2015

Certifikát

výber z hrozna

suché

Ročník: 2015
Balenie: 750ml
Kúpiť

Počet fliaš: 7052

Kráľ modrých muštových odrôd, aj takto mnohí nazývajú túto odrodu. A určite právom, veď sa pestuje prakticky vo všetkých vinárskych oblastiach. Ročník 2015 sme zbierali začiatkom októbra s cukornatosťou 23,1°NM, teda kategória akostné víno s prívlastkom výber z hrozna. Zdravé bobule s hrubou tmavou šupkou sme oberali v našom ekologickom vinohrade s registračným číslom A 303009/0464, ktorý leží v Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti, vo Vinickom rajóne, v obci Vinica na hone Husárka. Farba vína je atraktívne rubínovočervená s vôňou intenzívnej ovocnosti po čerešniach, višniach, slivkách, čiernom ríbezlí... V chuti výrazne pikantné, zároveň jemné s noblesou a šarmom. Má plné telo z dôvodu použitých technologických postupov, metódou surlie – víno ležalo na jemných kaloch. Jeho výrazné kyseliny v mušte sa aj preto prirodzene odbúrali po dobu 12 mesiacov. Na krátku chvíľu putovalo do navínených sudoch pre jemné doladenie, zaoblenie a mikrooxidáciu. Predkladáme veľmi harmonické, vyzreté víno s hebkosťou a zaguľatením s celkovým alkoholom 13,5% obj., cukrom 6,5g/l , celkovou kyselinou 5,15 g/l s obsahom oxidu siričitého 87 mg/l a hodnota histamínu je 0,6 mg/l.

 

kruh38 dominus rose2016

Dominus rosé 2016

Certifikát

kabinetné

suché

Ročník: 2016
Balenie: 750ml
Kúpiť

Počet fliaš: vypredané!!! 

Ružové vína a letná pohoda patria určite k sebe. Naše ružové s chráneným označením pôvodu je z rovnakých odrôd ako červené cuve Dominus 2012, čiže Hron, Merlot a Cabernet Sauvignon, ktorý tu dominuje.

Hrozno je z najlepších a najteplejších parciel honu Viničky I. vo Veľkom Krtíši a honu Husárka v obci Vinica.

Toto rosé má iskru a svieže kyselinky, v dochuti svoj neopakovateľný šarm.

Nechajme sa unášať vôňami, farbami a chuťou výborného ružového biovína z dobre vychladenej fľaše.

 

kruh37 sauvignon2015

Sauvignon bio

Certifikát

výber z hrozna

suché

Ročník: 2015
Balenie: 750ml
Kúpiť

Počet fliaš: vypredané!!!

Už tradične prinášame milovníkom vína kvalitu z tejto čarovnej odrody. Pre pekné Sauvignony netreba chodiť do vinárskych diaľav (Nový Zéland), máme ich doma. Na terasách a kopcoch vinohradov s registračným číslom A304025/0003 a A304025/0029 sme vypestovali hrozno s cukornatosťou 23,2 NM, preto nafľašované víno má prívlastok výber z hrozna. Táto temperamentná a spurná odroda je zvládnuteľná po dlhých technologických skúsenostiach tak vo vinohrade ako aj v pivnici.
Vo fľaši je to „chameleón“ v tom najlepšom slova zmysle, ktorý dokáže zasiahnuť zmysly a poryvy emócií tak, ako hádam žiadna biela odroda vína, najmä keď sa vydarí. Prejavuje sa vanilkovo-muškátovými, zelenými a žihľavovými vôňami a chuťami po exotickom aj domácom žltom ovocí.

Treba ho ochutnať pred jedlom, môže byť ako aperitív. Pri hlavnom jedle tiež nesklame, alebo ho vychutnajte ako poobedňajšie víno, stačí pár kúskov Camembertu.

 

kruh35 rizling vlassky2015

Rizling vlašský bio

Certifikát

neskorý zber

suché

Ročník: 2015
Balenie: 750ml

Kúpiť

Počet fliaš: 1949

Naše dopestované hrozno malo v čase zberu cukornatosť 21,5 NM a zbierali sme ho na honoch Viničky I. a II. (A304025/0028, A304025/0029), vo vinohradníckej obci Veľký Krtíš, v Modrokamenskom vinohradníckom rajóne. Vydarený omšový vlašák s bonusom. Napriek tomu, že sa zvykne zaraďovať do skupiny nearomatických odrôd, predložené víno vyniká typickou jemnou rizlingovou aromatikou a harmonickou chuťou. Je omšovým médiom, ale tak isto môže byť svadbovým vínom, pretože sa spája a snúbi s viacerými gastronomickými kategóriami.

Dobre vychladené sa môže podávať k rybám, plodom mora, bielym mäsám, syrom najmä krátko zrejúcim a čerstvým ale veľmi vhodne doplní aj zabíjačkové špeciality.

 

kruh36 pinot blanc2015

Pinot blanc bio

Certifikát

výber z hrozna

suché

Ročník: 2015
Balenie: 750ml
Kúpiť

Počet fliaš: 2453

Náš vinohrad (A303009/0464) v Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti, konkrétne v obci Vinica na vinohradníckom hone Husárka nás každý rok obdarí krásnou úrodou. Bolo tomu aj na jeseň roku 2015, kedy sme zbierali hrozno pri cukornatosti 23,1 NM. Typické Rulandské biele, ale pikantnejšie, z jemného podielu ušľachtilej botrytídy (cca 10 až 15 % bobúľ) na strapcoch hrozna. Chvíľu zrelo na jemných kaloch metódou sur lie. Víno vyzrievaním nadobudlo harmóniu, guľatosť a krémovitosť. Decentná aromatika pinotu naplní všetky vaše zmysly aj keď sa zaraďuje medzi neutrálne odrody. Najlepšie je ho ochutnať a vytvoriť si vlastný názor!

 

kruh34 ruland sede2014

Rulandské šedé bio

Certifikát

neskorý zber

suché

Ročník: 2014
Balenie: 750ml
Kúpiť

Počet fliaš: vypredané!!!

23.09.2014 sme zahájili zber odrody Rulandské šedé v našich vinohradoch, ktoré sa nachádzajú na honoch Viničky lokalita I. a II. s registračným číslom A 304025/0002 a A 304025/0003. Hrozno z týchto vinohradov ležiacich vo vinohradníckej obci Veľký Krtíš, v Modrokamenskom rajóne Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti dosiahlo odrodovú zrelosť vo výbornej kvalite aj napriek nepriazni ročníka 2014 s cukornatosťou 21,2 °NM. Prinášame na trh víno s chráneným označením pôvodu, akostné s prívlastkom neskorý zber, suché v objeme 10 000 fliaš. Šetrným priamym lisovaním a jemným odkalením  (surlie) sme vyrobili príjemne harmonické víno so sekundárnou aromatikou.
Rulandské šedé je asi nájznámejšou odrodou v rodine Pinotov, ktoré pestujeme. Tento klon má rôznofarebné bobule od jemne ružovo-hnedej až po modro-šedú, preto aj názov „šedý“. V našom víne sa to prejavuje zlatožltou farbou, delikátnou vôňou, jemne kvetinkovou, až citrusovou v chuti. Pri dĺžke zrenia – rok aj tri mesiace - sa krásne zaguľatilo a má telo s extraktom 22,1 g/l, alkoholom 12,5 % obj. , zvyškovým cukrom 2,4 g/l a kyselinkami  7g/l. Nezanedbateľným faktom je aj celkový obsah oxidu siričitého - 87 mg/l.   
Toto Rulandské šedé sa stále teší veľkej popularite a naši zákazníci ho milujú.

 

kruh33 tramin cerv2013

Tramín červený bio

Certifikát

výber z hrozna

suché

Ročník: 2013
Balenie: 750ml
Kúpiť

Počet fliaš: Vypredané!!!

Na Tramín ako šľachtica medzi odrodami sme stavili aj my v našom vinárstve. A urobili sme dobre. Túto odolnú odrodu, ktorá dáva kvalitnú úrodu každý rok a koncentruje sa v nej množstvo aromatických látok sme vysadili do vinohradov chránených pred vetrom s kvalitnou pôdou hlinito-ílovitého podložia vo vinohradníckom hone Pustatina a Viničky I., v obci Veľký Krtíš, ktoré patrí do Modrokamenského rajónu v Stredoslovenskej oblasti. Registračné čísla vinohradov sú: A 304005/0017 a A 304025/0003.
Aj napriek nepriazni roka 2013 pre vinohradníkov sme dopestovali v systéme ekologického poľnohospodárstva zdravé, vyzreté a vyfarbené hrozno s cukornatosťou 23,8°NM. Pre milovníkov tohto moku prinášame akostné víno s prívlastkom výber z hrozna a s chráneným označením pôvodu v kategórii suché v množstve 10 000 fliaš.  
Parametre tohto Tramínu po dvojročnom zrení dávajú vínu guľatosť, krémovitosť a vysoký extrakt (24,2 g/l). Toto zlatožlté víno je vo vôni plné arómy žltých ruží a agátov z okolitej prírody a z nich naplnený medový plást v dochuti. Dominujú aj tóny sušeného ovocia a korenia. V chuti je rovnako silné (alkohol 14%obj.), plné, extraktívne zanechávajúce dlhotrvajúci chuťový vnem na jazyku. Guľatosť v chuti potvrdzuje aj vyváženosť zvyškového cukru (5,9 g/l) s celkovou kyselinkou (4,57 g/l).

 

kruh32 cab sauvignon2012

Cabernet Sauvignon bio

Certifikát

neskorý zber

suché

Ročník: 2012
Balenie: 750ml
Kúpiť

Počet fliaš: vypredané!!!

Kráľ modrých muštových odrôd, aj takto mnohí nazývajú túto odrodu. A určite právom, veď sa pestuje prakticky vo všetkých vinárskych oblastiach. Aj napriek tomu, že dozrieva neskôr, ročník 2012 sme zbierali už 26. septembra kde suma teplôt a slnečného svitu dokázala túto odrodu náročnú na najteplejšie polohy doviesť k cukornatosti 25°NM, teda kategória akostné víno s prívlastkom výber z hrozna. Zdravé bobule s hrubou tmavou šupkou sme oberali v našom ekologickom vinohrade s registračným číslom A 304005/0017, ktorý leží v Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti, v Modrokamenskom vinohradníckom rajóne, v obci Veľký Krtíš na hone Pustatina.
Farba vína je atraktívne rubínovočervená s vôňou intenzívnej ovocnosti po čerešniach, višniach, slivkách, čiernom ríbezlí... V chuti výrazne pikantné, zároveň jemné s noblesou a šarmom.  Má plné telo (celkový extrakt 28,8g/l) z dôvodu použitých technologických postupov – 72 hod. naležanie a metódou surlie – víno ležalo na jemných kaloch. Jeho výrazné kyseliny v mušte sa aj preto prirodzene odbúrali po dobu 12 mesiacov. Na krátku chvíľu pobudlo v navínených sudoch  pre jemné doladenie, mikrooxidáciu. Predkladáme veľmi harmonické, vyzreté víno s hebkosťou a zaguľatením s celkovým alkoholom 13,5% obj., cukrom 2,9g/l , celkovou kyselinou 5,39 g/l s obsahom oxidu siričitého 52 mg/l.

 

kruh 27 domoinus2012

Dominus bio

Certifikát

cuvé

suché

Ročník: 2012
Balenie: 750ml
Kúpiť

Počet fliaš: vypredané!!!

Cielene vyrobené cuvé z odrôd: Hron, Cabernet Sauvignon a Rulandské modré.

Je vysadené na najteplejšej a najkvalitnejšej parcele honu Viničky I. nad mestom Veľký Krtíš.

Už pred nafľašovaním sa pýši zlatými medailami. Ročník 2012 bol teplým ročníkom červených vín, kde kyseliny sa upravili už na koreni dokončením Krebsovho cyklu (tvorba kyselín a cukrov). Zdravé a dozreté hrozno sme zbierali pri cukornatosti 25°NM.

Parametre vína:

  • alkohol - 13,5%
  • cukor - 5,8 g
  • kyseliny - 4,5 g/l

Týmto „slovenským“ cuvé sme zahájili éru, netajíme, že s inšpiráciou francúzskych velikánov, ktorí robia len veľmi málo odrodových vín s odkazom, že jedna odroda nemôže mať stálu kvalitu v každom ročníku. Charakter tohto vína vyniká tmavou rubínovo-karmínovou farbou, vo vôni a chuti exotika, zrejme po novošľachtencovi Hron, ktorý má rodičov z najjužnejšej oblasti Francúzska (Castets x Abouriou noir).

Cuvé pôsobí mäkko, ovocne, zamatovo.

 

kruh 26 sauvignon2013

Sauvignon bio

Certifikát

výber z hrozna

polosuché

Ročník: 2013
Balenie: 750ml
Kúpiť

Počet fliaš: vypredané!!!

Víno vyrobené z vlastného hrozna dopestované v kvalite bio v Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti, v Modrokamenskom vinohradníckom rajóne, v obci Veľký Krtíš, na hone Viničky I.,II. Registračné číslo vinohradov: A304025/0003, A304025/0029. Cukornatosť hrozna pri zbere 23° NM. Úroda bola regulovaná, atakované a nevyvinuté strapce putovali na zem a do pivnice sa dostávalo len to najlepšie. V našich vinohradoch máme štyri klony Sauvignonu s cieľom vyrovnanosti ročníka a stálosti kvality. Vinohrady sú vysadené v optimálnych pôdnoklimatických podmienkach pre danú odrodu, na úpätí Krupinskej vrchoviny s orientáciou juh-juh a juh-západ. V období dozrievania sa striedali horúce dni s chladnejšími nocami, podporené prúdením chladného vzduchu z lesa nad vinicou.

Parametre vína: alkohol: 12,83%, prchavé kyselina: 0,32g/l, zvyškový cukor: 14,7 g/l, celková síra: 94 mg/l.

Víno je čisté vo vôni aj na jazyku, harmonické a proporčné podľa analytických ukazovateľov. Bohaté nuansy aromatického profilu tejto čarovnej odrody sa prejavujú v tretinovom podiele žihľavového buketu, ale v prevahe žltého ovocia s kvapkou medu v závere dlhej dochuti.

Hravou ľahkosťou víri na jazyku ako vášnivý milenecký bozk.

 

Chardonnay 2012

Chardonnay bio

Certifikát

neskorý zber

polosuché

Ročník: 2012
Balenie: 750ml
Kúpiť

Počet fliaš: Vypredané!!!

Víno vyrobené z hrozna dopestované v kvalite bio v Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti, v Modrokamenskom vinohradníckom rajóne, v obci Modrý Kameň, na hone Katovka 1,2 v nadmorskej výšky 350 m. Je to prvý registrovaný biovinohrad na Slovensku. Registračné čísla vinonohradov: A304013/0001, A304013/0002. Výhodou mu je táto poloha aj podložie. Horúci ročník na južných svahoch Katovky vyfarbil strapce a bobule do zlata aj v tejto nadmorskej výške. Cukornatosť hrozna pri zbere bola 21,5°NM. Pri úrode 4 t na hektár a pri starostlivom výber strapcov je zaradené v kategórii neskorý zber.

Parametre vína: alkohol: 12,32%, zvyškový cukor: 11,4 g/l, celkové kyseliny: 5,29 g/l, celková síra: 97 mg/l.

Víno je plné, odrodové, obohatené o manoproteíny z prirodzeného sur-lie. V chuti mäkšie, mondénne, ovocné ako marhule, broskyne a z exotických chutí banán, ananás a žltý melón. Pôsobí láskavo, medovo, až hodvábne na záver bohatého sekundárneho buketu.

 

Rizling vlašský.

Rizling vlašský bio

Certifikát

kabinet

suché

Ročník: 2013
Balenie: 750ml
Kúpiť

Počet fliaš: vypredané!!!

Novinka - táto odroda pribudla do našej ponuky bielych vín. Hrozno z panenskej úrody dozrelo vo viniciach vo Veľkom Krtíši, hon Viničky II. na cukornatosť 21°NM. Túto odrodu sme vysadili pre jej rizlingový charakter. Napriek tomu, že enológia zaraďuje vína tejto odrody medzi „nearomatické“, vyniká jemným kvetinovým buketom, sviežosťou vyšších, zdravších kyselín s nižším obsahom akoholu.

 

kruh rulandske modre2011

Rulandské modré bio

Certifikát

výber z hrozna

suché

Ročník: 2011
Balenie: 750ml
Kúpiť

Počet fliaš: vypredané!!!

Hrozno urodené v našom vinohrade v Dolných Plachtinciach, hon Pustatina je zaradené do kategórie výber z hrozna pri cukornatosti muštu 24,5°NM. Toto víno je v kategórii D.S.C - teda víno s chráneným označením pôvodu najvyššej kvality zo slovenských apelácií. Ponúkame veľký Pinot z výnimočného ročníka. Vyniká nielen analytickými parametrami, ale aj hlbokými dojmami pri ochutnávaní. Malinovo-tehlové farebné záblesky, vysoký extrakt a alkohol, ale nižšie kyseliny z prezretia posúvajú toto víno z našich zemepisných šírok do diaľav optimálnych pre červené víno. Vyniká hodvábnosťou a vláčnosťou tela s bohatou impresiou vnemov z kytice lesných prezretých bobúľ...
Bohatý buket je zvýraznený pikantnosťou, dlhým vnemom, plnosťou a ohnivosťou.

 

kruh rulandske modre blanc2013

Rulandské modré – biele bio

Certifikát

výber z hrozna

suché

Ročník: 2013
Balenie: 750ml
Kúpiť

Počet fliaš: Vypredané!!

Je to veľmi stará odroda, ktorá má modrofialové až modrošedé bobule s jemnou šupkou a dužinou bez zafarbenia. Má geneticky daný nižší obsah autokyaninových farbív a preto je vhodná na výrobu ružových, dokonca bielych vín.
Šetrným lisovaním, bez macerácie, bez drsných trieslovín sme pre vás vyrobili z červenej odrody biele víno plné ovocných chutí a mladej sviežosti ako dôsledok autorovej vinárskej praxe v Champagne, kde sa táto odroda využíva na výrobu veľkých šumivých vín. Obohatí nielen náročného konzumenta o nové dojmy vo vôni a chuti ale svojou tajuplnosťou osloví každého, kto ho ochutná.

 

Bio Cabernet Sauvignon

Cabernet Sauvignon bio

Certifikát

výber z hrozna

suché

Ročník: 2009
Balenie: 750ml
Kúpiť

Počet fliaš: vypredané!!!

Cabernet miluje teplé ročníky a takým bol aj rok 2009 počas celého vegetačného obdobia. Hrozno sme prísne regulovali na 0,8 kg na kry. Cukornatosť bola 25 kg/100 litrov muštu je mimoriadna a aj technologická zrelosť bola v optime. Použili sme minimalizované vstupy do technologických postupov. Víno po čiastočnom vyčerení po 1 roku sme dali na vyzrievanie do nových Bordeaux 225 l sudov. Víno ležalo s každotýždenným dolievaním 18 mesiacov na dube. Potom sa scelilo na 1 rok v cisterne. Víno je nafľašované bez filtrácie . Víno je nafľašované v 4. roku. Celkový obsah SO2 po 4 rokoch je iba 70 mg/liter. Na severnú vinohradnícku oblasť je toto víno grandióznym červeným pre veľké udalosti a sviatky. V gastronómii sa snúbi so všetkými druhmi diviny a s výraznými zrejúcimi syrmi. Okrem toho, že je ekologickým, je zaradené do kategórie D. S. C. - Districtus Slovakia Controllatus – čo znamená, že je to víno s chráneným označením pôvodu najvyššej kvality zo slovenských apelácií. Pre zvýraznenie ekologického pôvodu sme použili korkovú etiketu.

 

Modrý Kvet

Modrý Kvet bio

neskorý zber

suché

Ročník: 2016
Balenie: 750ml
Kúpiť

Počet fliaš: 3411

Cuve z našich nosných červených odrôd a to: Cabernet Sauvignon a Rulandské modré tiež z úrody 2011. Krásna úroda, zdravé strapce pri regulovanej úrode s cukornatosťou 24,5. Všetky červené cuve z našej pivnice sú veľmi vydarené a kombináciou týchto dvoch odrôd si prídu na svoje hlavne milovníci „jemnejších“ červených vín, pretože Ruland krotí divokosť Cabernetu, ale tým neuberá na jeho ovocnosti po červených bobuliach zo záhrady. Alkohol 13,5%, suché.

 

Kamenný Kvet

Kamenný Kvet bio

neskorý zber

suché

Ročník: 2015
Balenie: 750ml
Kúpiť

Počet fliaš: 3105

Naše cuve sa skladá z odrôd: Rulandské biele, Rulandské šedé, Chardonnay a 5% Tramín červený. Pochádza z úrody roka 2011. Všetky tieto odrody boli zbierané pri cukornatosti 22,5 až 24°C, preto ho môžeme zaradiť do kategórie výber z hrozna. Na chuti to aj hneď zbadať. Je veľmi lahodné, s prírodnými arómami ovocia. Alkohol 13,5 %, bez zvyškového cukru.

 

Kamenný Kvet

Kamenný Kvet bio

zmes odrôd

suché

Ročník: 2016
Balenie: 5 litrov
Kúpiť

Počet fliaš: 351 ks

Tradične chutná a prírodne aromatická odroda z Krtíšska poteší pri letnej grilovačke alebo posedení s priateľmi. Zdravé hrozno pozbierané v polovici septembra s prírodným cukrom 23,6 dáva tušiť harmonické suché víno s jemnými kyselinkami i keď trochu vyšším alkoholom vylepšené 5%  odrodou Rulandské šedé. 

 

 

Modrý kvet

Modrý Kvet bio

zmes odrôd

suché

Ročník: 2016
Balenie: 5 litrov
Kúpiť

Počet fliaš: 526 ks

Rulandské modré pochádza z nášho vinohradu v obci Dolné Plachtince, hon Pustatina, kde v tomto teplom a slnečnom ročníku sme pozbierali krásne vyzreté hrozno. Pri zbere koncom septembra malo 24,3 prírodného cukru, ktorý prekvasil do sucha a vytvoril dokonalú harmóniu s celkovými kyselinkami. Toto značkové víno sme nazvali Modrý Kvet aj preto, že sme ho s 15% kupážovali s odrodou Cabernet Sauvignon z toho istého ročníka.

 

Ružový kvet

Ružový kvet

zmes odrôd

suché

Ročník: 2016
Balenie: 5 litrov
Kúpiť

Počet fliaš: 658 ks

Ružové vína a pohoda patria určite k sebe. Naše ružové s chráneným označením pôvodu je z rovnakých odrôd ako červené cuve Dominus , čiže Hron, Merlot a Cabernet Sauvignon, ktorý tu dominuje . Hrozno je z najlepších a najteplejších parciel honu Viničky I. vo Veľkom Krtíši a honu Husárka v obci Vinica. Toto rosé má iskru a svieže kyselinky, v dochuti svoj neopakovateľný šarm. Nechajme sa unášať vôňami, farbami a chuťou výborného ružového biovína v 5 L balení ako Ružový kvet.

 

Vypredané vína

 

kruh 28 domoinus2014

Dominus Rosé bio

Certifikát

kabinetné

suché

Ročník: 2014
Balenie: 750ml

Počet fliaš: Vypredané!!!

Ružové vína si získavajú čoraz viac priaznivcov a nadšencov a určite právom. Naše ružové s chráneným označením pôvodu je z rovnakých odrôd ako červené cuve Dominus 2012, čiže Hron, Cabernet Sauvignon a Rulandské modré. Hrozno je z najlepších a najteplejších parciel honu Viničky I. vo Veľkom Krtíši a honu Husárka v obci Vinica. Toto rosé má iskru, je svieže, má svoj neopakovateľný šarm. Nechajme sa unášať vôňami, farbami a chuťou výborného ružového biovína.

Parametre vína:

  • Alkohol – 12,00%
  • Cukor – 1,8 g
  • Kyselina – 7,9 g/l

 

Tramín červený bio r. 2011

Tramín červený bio

Certifikát

výber z hrozna

suché

Ročník: 2011
Balenie: 750ml

Počet fliaš: vypredané!!!!!!

Tramín z kraja, kde táto odroda patrí, do hlbokých ílovitých pôd, na miesta končiacej Krupinskej vrchoviny. Buket rozkvitnutej horskej lúky z okolia Modrého Kameňa. Divé žlté ruže prechádzajú do tónov agátových kvetov a vôní ostatnej nízkorastúcej kveteny. Napriek mimoriadnemu, až subtropickému ročníku je veľmi pekným tramínom k dlhému meditovaniu.

 

kruh rul sede2011

Rulandské šedé

Certifikát

výber z hrozna

suché

Ročník: 2011
Balenie: 750ml

Počet fliaš: vypredané!!!

Vybrali si ho horskí vodcovia. Nie náhodou, veď ich charakterizuje. Mohutné v tele, ohnivé, s vyšším obsahom alkoholu, vytrvalé, s vysokým zrecím potenciálom a napriek tomu kvetinkové. Hrozno pochádza z honu Viničky vo Veľkom Krtíši a zbieralo sa v jedno slnečné ráno v polovici septembra s cukrom 23,4°. Podľa nového spôsobu označovania kvality vín je toto Víno s chráneným označením pôvodu, a podľa tradičného označovania patrí do kategórie výberu z hrozna. Ochutnajte ho len tak, k popoludňajšej sieste na osvieženie.

 

Bio Chardonnay

Bio Chardonnay

Certifikát

neskorý zber

suché

Ročník: 2011
Balenie: 750ml

Počet fliaš: vypredané!!!

Tento ročník bol veľmi teplý. Cítiť to aj na charaktere vína. Nižšia primárna ale zato krásna sekundárna aromatika, vyniká ovocnosť žltého ovocia z trópov aj z mierneho pásma. Tešíme sa na úplnú fľašovú zrelosť, ktorá nastane do 1 roka. Hodí sa na voľné poobedňajšie posedenia. Snúbi sa s hydinou, s bravčovinkami a so stredne aromatickými, najmä čerstvými syrmi.

 

kruh cab sauvign2011

Cabernet Sauvignon

Certifikát

výber z hrozna

suché

Ročník: 2011
Balenie: 750ml

Počet fliaš: vypredané!!!

Hrozno na toto typické červené víno s výrazným odrodovým charakterom sme pozbierali začiatkom októbra pri cukornatosti 24,6 ° z honu Husárka v obci Vinica. Výnimočné, bez barikových sudov. Je určené pre našich konzumentov, ktorí si chcú vybrať víno aj bez bariku. Náš zákazník je náročný, rád konzumuje vína aj bez mikrooxidačných procesov, bez sudových dochutí, vanilky, dymu a „silných“ orieškov. Je to typické červené vhodné na posedenie. Naši priaznivci toto víno chvália aj pre jeho naturálny charakter.

 

Rulandské modré

Rulandské modré

Certifikát

Výber z hrozna

suché

Ročník: 2009
Balenie: 750ml

Počet fliaš: vypredané!!!

Toto výnimočné víno je vyrobené z hrozna, ktoré dokonale dozrelo v slnečnom ročníku, pri regulovanej úrode 1 kg/ker. Zrelosť hrozna badať aj na farbe, ktorá je vyššia, ale s pinotovými - tehlovými iskričkami. Tanínov aj kyselín je akurát, môže sa s kľudným svedomím podať aj rodenému Burgunďanovi. Je vysoko hodnotené aj medzi odborníkmi na degustáciách. Snúbi sa s tmavšími druhmi mäsa – od teľaciny po divinu. Z diviny by to mohlo byť srnčie, jelenie, ale aj diviačie. Z hydiny by to určite mohlo byť k husacím hodom, alebo morčacím stehnám. Zo syrov ku stredne až dlhšie zrejúcim typom – Camember, ementál, boude. Hrozno, z ktorého je vyrobené pochádza z dolnoplachtinského a veľkokrtíšskeho vinohradu – hony Pustatina a Viničky.

 

Bio Sauvignon.

Bio Sauvignon

Certifikát

výber z hrozna

suché

Ročník: 2012
Balenie: 750ml

Počet fliaš: vypredané!!!

Prvý Sauvignon z firmy na trhu a očarí!

Táto odroda je „trucovitá“ mení sa ročníkovo. Preto máme cielene vysadené 3 klony, aby sa „dopĺňali“. Klon francúzsky, južnotyrolský a rakúsky. Spolu dávajú nezabudnuteľný charakter a buket. Predkladáme moderný Sauvignon, kde sa prelínajú tóny broskýň a marhúľ, tropické ovocie s obľúbeným žihľavovým „chvostikom“. Dobre vychladený na 7 až 8°C určite osloví milovníkov tejto čarovnej odrody.

 

kruh rul biele2011

Rulandské biele

Certifikát

výber z hrozna

suché

Ročník: 2011
Balenie: 750ml

Počet fliaš: vypredané!!!

Osvedčenie o omšovom víne.

Hrozno na tento výborný Ruland biely sme zbierali v polovici septembra za krásneho jesenného počasia vo vinohrade vo Vinici, hon Husárka, pri cukornatosti 23,2°. Vo fľaši máme exkluzívne víno s harmonizujúcimi kyselinami a jemnou aromatikou v optimálnej rovnováhe s cukrom. Vybrali si ho aj v Rožňavskej diecéze na liturgické účely, o čom svedčí aj Osvedčenie od Mons. Vladimíra Fila.

 

Rulandské šedé

Rulandské šedé

Certifikát

neskorý zber

suché

Ročník: 2010
Balenie: 750ml

Počet fliaš: vypredané!!!

Napriek nepriaznivému roku 2010 nám „ šeďák“ dozrel na 22,5 °C cukornatosti a hrozno, z ktorého je vyrobené bolo zdravé. A navyše to bola panenská úroda, ktorá odolalo ako mladé dievča, ale dnes sa tvári ako nevesta. Pekné víno, korektná farba bez „Pinkov“. Pomohla mu batonáž (sur-lie), ktorá tomuto vínu krásne zharmonizovala kyseliny a zaokrúhlila telo. Bude chutiť ku všetkému, ale hlavne k rybám, morčacím prsiam, králičiemu a kuraciemu mäsu. A určite tiež k mladým nezrelým syrom. Hrozno, z ktorého je vyrobené pochádza z veľkokrtíšskeho vinohradu, hon Viničky.

 

Bio Chardonnay

Bio Chardonnay

neskorý zber

suché

Ročník: 2009
Balenie: 750ml

Počet fliaš: vypredané!!!

Typický pre oblasť, vhodný pre postupy sur-lie...Zlatovo-zelenkavé farebné tóny, jemná ovocná vôňa, decentná chlebovo-biskvitová dochuť, ktorá sa zrením ešte zvýrazňuje. Požehnané víno pre slúženie svätej omše.
Je šťastím, že ho môžeme ochutnať aj my ostatní!

 

 

Rulandské biele

Bio Rulandské biele

výber z hrozna

suché

Ročník: 2009
Balenie: 750ml

Počet fliaš: vypredané!!!

Jedinečný Pinot Blanc z vyzretého, vyfarbeného, ekologicky pestovaného hrozna z redukovanej úrody s vysokou cukornatosťou (24,5 ° NM STN). Typický odrodový buket, podfarbený vzácnymi tónmi z hrozienkových a botritických bobúľ na strapci. Harmónia primárnych, ale najmä mohutných sekundárnych aróm a chutí, zvýraznená technológiou sur-lie (niekoľkomesačné ležanie mladého vína na jemných kvasničných kaloch). Optimálna je aj harmónia kyselín a cukrov. Všetky drsné kyseliny – jablčná, citrónová a šťavelová sú dokonale odbúrané. Nevšedne bohaté víno sa snúbi s modernou gastronómiou v oblasti mäsa, šalátov, syrov a iných skupín. Určite Vám poradia somelieri, enológovia, pri výbere jedál k tomuto jedinečnému moku. Spoločne zostavíte nezabudnuteľné, kráľovské menu.

 

Bio Tramín červený

Bio Tramín červený

Certifikát

neskorý zber

suché

Ročník: 2008
Balenie: 750ml

Počet fliaš: vypredané!!!

Moderný tramín, ľahší, ale typický. Intenzívna vôňa po žltej ruži a chuť po čínskom ovocí li-čhi. Snúbi sa najmä s tučnejšou hydinou – kačky, husi a pečienky z nich. K intenzívne voňajúcim syrom typu Ementál, Gruyer, Gorgonzola, alebo len tak po obede k neutrálnym cereáliám.

 

 

Bio Rulandské modré

Bio Rulandské modré

výber z hrozna, barikové

suché

Ročník: 2007
Balenie: 750ml

Počet fliaš: vypredané!!!

Už tradične parádny Pinot Noir, náš súčasný favorit červených vín. Zrel 12 mesiacov v navínených francúzkych sudoch. Delikátna vôňa, zamatovo viskózna štruktúra v chuti, v ktorej nachádzame bazové a iné tmavé lesné bobuľoviny. Drsné kyseliny sú bravúrne odbúrané. Zaujímavý Pinot burgunského typu. Snúbi sa s jemnejšími druhmi červeného mäsa, najmä teľaciny, mladej hovädziny, z diviny prednostne srnčia a danielia, ale aj k zajacovi a bažantovi na uvedenom Pinote. So syrov k typom camembert, neutrálna tehla, mozarella a iné.

 

Bio Cabernet Sauvignon

Bio Cabernet Sauvignon

Certifikát

neskorý zber

suché

Ročník: 2008
Balenie: 750ml

Počet fliaš: vypredané!!!

Mladé víno, plné záhradných a lesných bobuľovín, ale najmä prezretej bazy čiernej. Typ červeného, aké milujú konzumenti na Slovensku. Vyššia farba ale zdravá rubínová, s odbúranou kyselinou jablčnou, ktorá sa zmenila na mliečnu. Je harmonické, srší ešte mladosťou, ale na dosah je dospelosť. Dobre sa snúbi s tmavšími mäsami, teľacinou, srnčím a danielym. Exotickými klokaními a pštrosími plátkami. Z bravčoviny najmä šunkovými nárezmi. Zo syrov viac menej zrejúcimi typmi gorgonzola, francúzskymi vyzretejšími camembertmi a alpskými ementálmi.